Ale aký si vlastne vybrať? Na to sa teraz spoločne pozrieme
Na jeseň a v zime je to už iné. To nás dážď už môže viac potrápiť a my predsa nechceme vyzerať ako zmoknuté sliepky a ešte k tomu prechladnúť. Ako malí sme väčšinou nosili pláštenky. Ja si spomínam na jednu červenú, ktorú som mala do školy. Až oveľa neskôr prišli na rad dáždniky. Sú to elegantné paraplatá, vďaka ktorým nie sme mokrý až na kosť.
Kedysi ho nosili dámy z vyšších kruhov ako ozdobu a ochranu predovšetkým pred slnečnými lúčmi. Vtedy bola v móde alabastrová koža a opálenie bol prehrešok.
Nikdy by ma nenapadlo, že existuje toľko variantov. Samozrejme záleží na tom, aký veľký chceme a môžeme si tiež vyberať zo širokej škály farieb.
Tipy dáždnikov a ako ich nosiť
Øskladacie
Je fajn, že si ho môžeme dať ľahko do kabelky. Pred jeho otvorením stačí len pretrepať, aby sa nám nezaplietli do seba drôty a môžeme vyraziť smelo von.
Øskladací dáždnik open & close
Jeho názov označuje automatické otváranie a zatváranie. Stačí stlačiť jedno jediné tlačidlo. Rozhodne to neskúšajte ručne, mohli by ste tak poškodiť mechanizmus.
Øskladacie s automatickým otváraním
Otvárajú sa pomocou stlačenia tlačidla, zatváranie sa už prevádza manuálne.
Øpriehľadný variant
Tieto typy majú poťah vyrobený z PVC, takzvaný mäkčený vinyl, ktorý je priamo vo výrobe ľahko posypaný púdrom, aby sa jednotlivé diely pri transporte nezlepili k sebe. Biele kvapky, ktoré sa môžu objaviť možno zľahka otrieť suchou handričkou. V mrazoch je náchylný k popraskaniu, preto sa odporúča nechať ho chvíľu otvorený, aby mohol riadne vyschnúť, až potom ho môžete zložiť.
Ak má váš dáždnik látkový poťah, pri zašpinení ho vyčistíte veľmi ľahko. Stačí len osprchovať alebo použiť handričku s vodou či trochou saponátu. Nepoužívajte ale prípravky s chlórom, ktoré by ho mohli vybieliť alebo poškodiť.
Rozhodne ho chráňte pred dlhodobým slnečným žiarením, aby vám poťah nevybledol a vždy ho nechajte dôkladne vyschnúť, ak je mokrý.
Záleží už len na vás, aký typ si vyberiete, určite vám pristane.