Nezařazené

Veríte viac internetu, ako vašej rodine? Nie je to v poriadku!

Len čo do vyhľadávača napíšete daný problém, vyskočí vám nespočetne veľa internetových stránok, odkazov, či portálov, ktoré vám majú ponúknuť informácie na tému, ktorú hľadáte. Často ľudia zvyknú hľadať riešenia na svoje problémy práve takýmto spôsobom namiesto toho, aby ten problém začali reálne riešiť a zverili sa niekomu, koho poznajú.

google.jpg

Možno je to hanblivosťou, možno snahou problémy riešiť osamote a bez zbytočných zvedavých otázok. Ak sa však začnete spoliehať na sociálne siete, či iné internetové odkazy vo všetkom a pri každom vašom probléme, nikdy naňho nenájdete skutočné riešenie a budete sa zbytočne trápiť vy, aj vaši blízki, ktorým sa takýmto spôsobom začnete stále viac a viac vzďaľovať.
Ďalším dôvodom, prečo je tento spôsob hľadania riešení vašich problémov nie až tak vhodný je ten, že hoci zo začiatku sa vám môže zdať, že ste problém vyriešili, časom zistíte, že to tak nie je. Zároveň, prehliadač vám vyhodí veľmi veľa stránok a nie všetky sú overené. Napríklad na také portály prispieva ktokoľvek svojimi radami a nie vždy sa vám snaží pomôcť. Je veľmi dobre vedieť rozoznávať, čo sa dá pokladať za pomoc a čo už nie.

portrét tří žen.jpg

Je preto dôležité rozumne vyberať a rozlišovať medzi dôveryhodnými informáciami a takými, ktoré sú len klamlivé a zavádzajúce. Tiež je si však dôležité uvedomiť, že problémy treba riešiť s ľuďmi, ktorým na vás záleží a chcú vám aj reálne pomôcť. Nie je na škodu sa na internete informovať a čo to zistiť, ak je to však vážne, prehovorte so svojou rodinou, alebo inými kompetentnými, ktorí sa do toho rozumejú.
Internet a jeho zákutia sú skvelý pomocníci, nedovoľte však, aby sa stali vašimi pánmi a hovorili vám, čo smiete a nie. Namiesto tisíc kliknutí už môžete sedieť v obývačke s vašou rodinou a o probléme diskutovať. Rozlišujte teda hranicu medzi tým, kedy je to ešte v poriadku a kedy začínate internetu a jeho zdrojom dôverovať viac, ako vašim najbližším.